Telif Hakları Politikası


Kullanım Koşullarında ayrıntılı bir şekilde açıklandığı üzere, öncelikle belirtmek isteriz ki;

Bununla beraber, Konfederasyonumuz, işletmekte olduğu www.wecportal.net internet sitesinde fikri mülkiyet haklarını ihlal eden içerikleri barındırmayan bir platform sunmayı amaçlamakta ve kullanıcılarından da fikri mülkiyet haklarına saygı duymasını beklemektedir. Bu anlamda, WECPortal kapsamında paylaşılan içeriklerin, üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesini sağlamak amacıyla kullanıcılarımız tarafından ilgili içeriğe ilişkin telif hakkı ihlali bildirimi gönderilmesine yönelik bir süreç sunulmaktadır.

Bu noktada belirtmek isteriz ki, herhangi bir telif ihlali bildirimi üzerine WECPortal, bildirimde bulunanın irtibat bilgileri dahil yazılı ihlal bildirimini, içeriği yayınlayan kullanıcıya iletmek ve/veya telif hakkının ihlaline dair bir ihbar aldığını ilgili kullanıcıya bildirmek üzere diğer makul önlemleri almaya yönelik iyi niyetli teşebbüslerde bulunabilir.

Ayrıca, yanlış bir telif hakkı ihlali bildiriminin kişisel sorumluluğa yol açabileceğini dikkatinize sunarak, bu yönde bir talepte bulunmadan önce bir profesyonelden hukuki danışmanlık almanızı öneririz.

Telif Hakkı İhlali Başvurusu

İyi niyetli bir şekilde telif hakkınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız, Telif Hakkı İhlali Başvuru Formu’nu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Bu noktada, talebinizin aşağıdaki hususları içerdiğine lütfen dikkat ediniz;

  1. Telif hakkı sahibi yahut telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili kişi olmanız gerekmektedir.

  2. Telif hakkınızı ihlal ettiğini iddia ettiğiniz içeriğin web sitemizdeki yerini belirten bir tanımı  bizimle paylaşmanız gerekmektedir (lütfen, şikayet konusu içeriğin yerini tespit etmemize yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla detay ve URL paylaşınız).

  3. Söz konusu içeriğin telif hakkınızı nasıl ihlal ettiğine ilişkin iddianıza yönelik ayrıntılı açıklama yapmanız, ihlale konu ve hak sahibi olduğunuz eser/eserlere ilişkin spesifik tanım ve açıklama yapmanız gerekmektedir.

  4. İhtilaflı kullanıma, telif hakkı sahibi veya kanuni yetkilisi tarafından yetki verilmediğine yönelik beyanda bulunmanız gerekmektedir.

  5. İsminizi, soy isminizi, geçerli e-posta adresinizi ve iletişim bilgilerinizi (adresiniz ve/veya telefon numaranız) talebinize eklemeniz gerekmektedir.

Telif hakkı ihlaline yönelik herhangi bir talebiniz varsa, Telif Hakkı İhlali Başvuru Formu’na ulaşmak için lütfen tıklayınız.